Tooted angerja nahast

Angerja nahast tehtud toote väljanägemine muudab selle väga eriliseks. Arvestades eksootilisust ja asjaolu, et iga ese tehti käsitsi, rõhutavad need tooted omaniku individuaalsust ja jäävad harva märkamata.

Kuidas tooteid valmistatakse?

Angerja nahast esemete tootmine on pikk ja töömahukas protsess, milles on palju nippe ja saladusi. Meriangerjas on süvamere-elanik, seetõttu erineb tema nahast esemete tootmine juba algusest peale väga tugevasti lehma- või seanaha töötlemisest. Angerja nahk eemaldatakse nagu sukk, ilma pikilõigeteta. Vaid pärast spetsiaalset töötlemist eemaldatakse uimed ning seejärel saadakse tervest angerja nahast kaks riba laiusega 2-7 cm ja pikkusega kuni üks meeter. Sellele järgnevad naha värvimine ja viimistlemine. Värvitud naharibad õmmeldakse käsitsi kokku, nii et moodustub kangas, millest hiljem tehakse valmistooteid. Kõik tooted valmistatakse kogenud meistrite poolt käsitsi, soojuse ja armastusega. Igal tootel on eriline energeetika ja sarm, mida kindlasti märgatakse.

1unnamed.jpg

Kuidas hooldada angerja nahka

Angerja nahk ei vaja erilist hooldust, kuid selle loomuliku sära taastamiseks ja kaitsekihi tugevdamiseks võib mõnikord määrida nahale väherasvast veebaasil valmistatud kätekreemi või värvitut madala rasvasisaldusega jalatsite hooldusvahendit. Ärge kasutage õlibaasil valmistatud tooteid! Tõsi, selline hooldus sobib üksnes tumedates toonides nahale ja ei ole soovitatav heledatele, sest see võib anda nahale hallika varjundi. Tuleb meeles pidada, et igasugused vedelikud mõjuvad toote välimusele negatiivselt, seega tuleks võimalusel märgumist vältida.

7711ed2.jpg

Kas angerja nahk venib?

Jah ja ei. Paljude asjade kohta siin elus kehtib põhimõte, et muutuste toimumiseks on vaja soovi. Õhukese rahakoti saab kergesti muuta suureks. Selliseks, millesse on lihtne paigaldada kupüüride pakki ja tosinat krediitkaarti, kuid loomulikult ei toimu selline ümbersünd üleöö. Angerja nahk on väga paindlik ja soovi korral võib ta venida 1,5 – 2kordseks kaotamata sellega välist ilu. Parim ja lihtsaim viis on venitada nahka tasapisi ja loomulikult. Meetodi sisu seisneb selles, et iga kord pannakse rahakotti nii palju kupüüre ja kaarte, et teda saaks sulgeda, isegi kui selleks tuleb rahakotti veidi suruda. Seejuures tuleb jälgida, et deformatsioon oleks minimaalne. Kui rahakott on nii täis, et teda kisub kõveraks, on parem osa asju välja võtta. Siis pannakse rahakott keha lähedusse, eelistatult teksade ees- või tagataskusse. Temperatuuril umbes 30-35 kraadi ja kehast õhkuva niiskuse toel venib angerja nahk päris kiiresti ja rahakotti hakkab vaevata mahtuma soovitud kogus kupüüre ja kaarte.

11a.jpg

Mida teha, kui:

– Angerja nahale sattus õli, õlibaasil valmistatud kreem. Vaja on rasvast vabaneda. Selleks panna pehmele lapile või käsnale mistahes rasva lahustavat vahendit ja püüda eemaldada rasv õrnade liigutustega piki mustrit. Ärge vajutage tugevalt, muidu pühite maha naha loomuliku kaitsekihi. Soovituslikud vedelikud: soe vesi, piiritus, bensiin (tulemasina süütevedelik). Ei ole soovitatavad: atsetoon, küünelakieemaldaja, lahustid.

– Rasvavabad vedelikud. Kui angerja nahast valmistatud tootele satub vesi, tuleb lasta tal ära kuivada. Hele nahk omandab hallika varjundi, mis kaob pärast kuivamist ja värv jääb selliseks, nagu oli. Toode tuleb jätta täieliku kuivamiseni toatemperatuurile kuiva, ventileeritavasse kohta. Ärge kasutage mitte mingeid seadmed kuivamise kiirendamiseks! Föön, soojenduskott või radiaator võivad rikkuda naha loomuliku kaitsekihi, muutes selle tuhmiks. Kui nahale sattus magus vedelik, tuleks toodet pesta sooja jooksva vee all.

– Tint, pastapliiatsi või pliiatsi jälg. Võib proovida pühkida puhta kuiva sõrmega või kustutuskummiga, teha survet avaldamata mõned kerged liigutused. Erinevate vedelike kasutamine selles olukorras muudab toote väljanägemise tavaliselt ainult hullemaks. Ärge leotage toodet ega hõõruge kustutuskummiga.

Colors-All.jpg